Джаз балалар музыкалық мектебі

Оқушылар сарайының ДБММ Орталық Азиядағы балаларға арналған жалғыз джаз музыкалық мектебі болып табылады. 2000 жылы Тагир Михайлович Зариповтың жетекшілігімен № 7 балалар музыкалық мектебінің базасында джаз оркестрі “Almaty Youth Jazz Band” ” ретінде құрылды. Жаңа құрылған оркестр көп ұзамай джаз музыкасын сүйетіндер арасында танымал болды. Мектептің педагогтары мен оқушылары Халықаралық джаз конференциялардың қатысушылары болып табылады. 21 жыл ішінде бұл мектепті 228 оқушы бітірген, олардың 38-і музыканы өз мамандығы бойынша таңдаған. Мектеп педагогтары 102 лауреат, 45 қалалық, республикалық және халықаралық байқаулардың дипломанттарын дайындаған. 2014, 2017, 2018 жылдары джаз оркестрі АҚШ-тағы Халықаралық джаз фестивальдерінде біздің Республикамыздың атынан өнер көрсетті.

Достижения

За 18 лет существования, школой было выпущено 183 ученика, 30 из которых выбрали музыку своей профессией. Школа является сравнительно молодой, педагогами школы подготовлено более 60 лауреатов, 30 дипломантов, городских, республиканских и международных конкурсов.

В 2014, 2017, 2018  годах джазовый оркестр представлял нашу Республику на Международных джазовых фестивалях в городах США.

Зарипов Тагир Михайлович

Руководитель Детской джазовой музыкальной школы